Latest PSU headlines:

Page 2 of 2 FirstFirst ... 2
Results 26 to 50 of 50
    Veteran
    bash's Avatar
    Items FuturamaLinuxBlizzardUser name style
    Quote Originally Posted by NARCsnake View Post
    i new 2 girls that were from Romania and they were weird they seemed like sex slaves
    Nice.
    2010 Lethal's FF League Champion

Newbie

Quote Originally Posted by NARCsnake View Post
    i new 2 girls that were from Romania and they were weird they seemed like sex slaves
    Umm ok that was random.

--
    Inca locuiesc in Bucuresti. Tata si cu sotia lui s-au mutat in Montreal acum vreo 9 ani, iar sora mea cea mare prin 2002 tot in Montreal.
    Pe mine nu prea ma atrage Canada din cauza frigului. Eventual o sa ajung sa ma mut si eu prin Australia de preferat Urmeaza probabil prin ianuarie sa ajung prin Montreal si eu la nunta surorii mele.

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Items Olivia WildeArnold SchwarzneggerPearl JamSylvester StalloneScarlett JohanssonAC/DCAppleLegend of ZeldaBruce WillisNintendo 64Gran Turismo 5PlayStation
    Achievements IT'S OVER 9000!
    Quote Originally Posted by torrent82 View Post
    Umm ok that was random.

--
    Inca locuiesc in Bucuresti. Tata si cu sotia lui s-au mutat in Montreal acum vreo 9 ani, iar sora mea cea mare prin 2002 tot in Montreal.
    Pe mine nu prea ma atrage Canada din cauza frigului. Eventual o sa ajung sa ma mut si eu prin Australia de preferat Urmeaza probabil prin ianuarie sa ajung prin Montreal si eu la nunta surorii mele.
    Ooo Australia e tare. As vrea sa merg acolo inainte sa mor. Si Montreal sau Toronto e cele duo destinatie pe care Romani le plac sa se muta la hehe. Dar chiar e fine ca te duci pe la Australia, acolo economia nu prea este efectata, si nici no sa fie, dar e mai scump sa traiste pe acolo, ca la Vancouver, BC. Un joc normal acolo pe e vreu 100 de dolari si aici la Canada aproape $80..scuze ca romana mea e cam slaba, dar am invatat de la telenovele

You Big Dummy!
    XLR8TOR's Avatar
    I saw no fat women in Romania.
    I saw beautiful women everywhere, including in a gas station 3 hrs east of Bucuresti, middle of nowhere.
    The palace in Bucuresti is the second largest building in the world. Didn't know that until I saw it.
    They have a street in Bucuresti that reminded me of the Champs d'elysee
    Gold Medal, Conn Smythe, Stanley Cup.

PS3:

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Items Olivia WildeArnold SchwarzneggerPearl JamSylvester StalloneScarlett JohanssonAC/DCAppleLegend of ZeldaBruce WillisNintendo 64Gran Turismo 5PlayStation
    Quote Originally Posted by XLR8TOR View Post
    I saw no fat women in Romania.
    I saw beautiful women everywhere, including in a gas station 3 hrs east of Bucuresti, middle of nowhere.
    The palace in Bucuresti is the second largest building in the world. Didn't know that until I saw it.
    They have a street in Bucuresti that reminded me of the Champs d'elysee
    I actually haven't been to Bucuresti since I was 9. I don't remember it as good looking as you describe it (no offense Torrent82).
    But yea, you're absolutely right about the women. Sexy from left to right, anywhere you go, really.

Newbie

Daca nu mai esti obisnuit cu limba romana pot vorbi engleza fara probleme
    In curand o sa ma mut in UK, o sa mai fac o facultate acolo si dupa cativa ani, o sa incerc sa ma mut in Australia.
    Si in Romania sunt scumpe jocurile de PS3...pentru economia noastra sunt scumpe. Playstation-ul meu l-am primit de la sora mea din Canada care l-a cumparat la mai mult de jumatate de pret fata de cat costa in Romania plus ca are Hard Disk-ul mai mare decat erau disponibile atunci la noi. Atunci la noi erau cele cu 80GB si costau undeva pe la $552 canadieni. Ma refer la anul trecut in vara. Si al meu e de 160GB plus ca a venit cu 3 jocuri.

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Daca nu mai esti obisnuit cu limba romana pot vorbi engleza fara probleme
    In curand o sa ma mut in UK, o sa mai fac o facultate acolo si dupa cativa ani, o sa incerc sa ma mut in Australia.
    Si in Romania sunt scumpe jocurile de PS3...pentru economia noastra sunt scumpe. Playstation-ul meu l-am primit de la sora mea din Canada care l-a cumparat la mai mult de jumatate de pret fata de cat costa in Romania plus ca are Hard Disk-ul mai mare decat erau disponibile atunci la noi. Atunci la noi erau cele cu 80GB si costau undeva pe la $552 canadieni. Ma refer la anul trecut in vara. Si al meu e de 160GB plus ca a venit cu 3 jocuri.

ahh da, electronicile o sa fie mai mult in Romania decat aici...am lu-at sound system-ul asta anu trecut
    http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/...52921665793572 cu $300...dar plus taxa, garantia de 3 ani si un HDMI cablu, a venit pana la $550 total...nah, ma-m dus in romania vara asta si am mers pe la iulius mall...vad ca au acelasi sistem de audio pe care el am eu, dar acolo zice ca e tot nou..o vinde cu 17 sau 20 de mii lei..cred ca vine vreu $700 in bani canadian in plm...lol

dar, este si lucruri mult mai eiftine acolo decat in Canada..nu stiu daca ai auzit de magazinul langa mall (nu mai tine minte cum se cheama) dar am laut 2 perechi de adidas pentru $110, iar in bani mei...uni erau 2 mii, si celalta era 2,5 mii de le, original addidas...nui rau frate daca sti pe unde sa ei reduceri mai bune..

Newbie

Asa e. Unele chestii sunt mai ieftine aici, dar nu foarte multe. In ultima vreme am inceput sa migrez de la PC la Mac si pentru Romania preturile la produsele Apple sunt incredibil de scumpe. Jocurile pentru PS3 le iau de pe eBay noi, sigilate si mult mai ieftine decat aici.
    Unele haine sunt scumpe aici, incaltamintea nu stiu dar unele firme parca sunt scumpe fata de cum sunt preturile in alte tari.
    Ia in considerare ca in Romania salariile sunt mult mai mici decat in alte tari si totusi majoritatea preturilor sunt mari aici.

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Asa e. Unele chestii sunt mai ieftine aici, dar nu foarte multe. In ultima vreme am inceput sa migrez de la PC la Mac si pentru Romania preturile la produsele Apple sunt incredibil de scumpe. Jocurile pentru PS3 le iau de pe eBay noi, sigilate si mult mai ieftine decat aici.
    Unele haine sunt scumpe aici, incaltamintea nu stiu dar unele firme parca sunt scumpe fata de cum sunt preturile in alte tari.
    Ia in considerare ca in Romania salariile sunt mult mai mici decat in alte tari si totusi majoritatea preturilor sunt mari aici.

Da, mai ales acuma cu 25% la reducere din salare de stat. Betivu si pork-ul ala de Basescu nu merita sa fia unde este pentru asta, si pentru mai mult, dar nu sunt in Romania tot timpul sa vad ce vede oameni care traisc acolo sub acoperisu lui. Acuma matusha me-a peirde 6 sau 7 mii de lei din cauza asta si na, inainte facea 17 mii de le ca o invatatoare la scoala alimentara in satul cenei unde ma duc de obicei fiecare vara. Dar asta e.

Si tu esti cu Mac hehe? Am laut un Macbook Pro acum un an ca imi trebiu pentru programu meu la falcutate, si na, fiecare colleg din clasa avea unu. Nu mi-a placut la intai, dar ma-m obisnuit si daca compar cate probleme am cu PC-ul pe langa Mac, e aproape deloc a problema pentru mine cu Mac. Acuma urasc PC, dar na, nici nu ma jucam jocuri pe el deloc. Dar am auzit ca un Mac e aproape 100 de mii la Romania...sa mor eu...

Master Poster
    play_b3yond_313's Avatar
    PSN ID
    King_Mathers
    Quote Originally Posted by DreDayDetox View Post
    do you know how to speak it? :O
    im pretty fluent in it. can speak, understand, but cant read all that well.
    PSN: King_Mathers | XBL GT: Gymkhana King

Playstation 4 | XBOX 360

Newbie

Cand e vorba de politica sincer nu prea ma intereseaza pentru ca oricine ar fi presedinte ar fura, ar minti si nu ar face nimic sa ne mearga noua mai bine. Romania este o cauza pierduta. De ce crezi ca din ce in ce mai multa lume pleaca in alte tari ? De-aia vreau si eu sa plec pentru ca salariile sunt mici, preturile sunt mari, in general nu e ok aici. Am facut o facultate si e ca si cum nu as fi facut nimic. Lucrez de doi ani in aceeasi companie, cand ajung acasa de la serviciu nu mai stiu de mine...sunt foarte obosit iar banii primiti pentru asta nu sunt mare lucru.

Eu sunt genul "computer geek". De cand ma stiu imi place sa asamblez calculatoare, sa repar, etc. De-abia de curand mi-am dat seama ca Apple are o politica foarte stricta cand e vorba de Mac si ca politica asta face calculatoarele lor foarte stabile si lipsite de probleme. Pana acum mi-am luat un Mac Mini si un Macbook Air. Urmeaza ca pe viitor sa imi iau si un Macbook Pro si sa imi inlocuiesc desktop PC-ul cu un iMac sau un Mac Pro.
    ---------------

For everyone else reading, if you don't understand what we're saying and/or you find it offensive please let us know. We can switch to English no problem

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Quote Originally Posted by play_b3yond_313 View Post
    im pretty fluent in it. can speak, understand, but cant read all that well.
    Lol, so you read everything me and Torrent discussed eh? lol

Cand e vorba de politica sincer nu prea ma intereseaza pentru ca oricine ar fi presedinte ar fura, ar minti si nu ar face nimic sa ne mearga noua mai bine. Romania este o cauza pierduta. De ce crezi ca din ce in ce mai multa lume pleaca in alte tari ? De-aia vreau si eu sa plec pentru ca salariile sunt mici, preturile sunt mari, in general nu e ok aici. Am facut o facultate si e ca si cum nu as fi facut nimic. Lucrez de doi ani in aceeasi companie, cand ajung acasa de la serviciu nu mai stiu de mine...sunt foarte obosit iar banii primiti pentru asta nu sunt mare lucru.

Eu sunt genul "computer geek". De cand ma stiu imi place sa asamblez calculatoare, sa repar, etc. De-abia de curand mi-am dat seama ca Apple are o politica foarte stricta cand e vorba de Mac si ca politica asta face calculatoarele lor foarte stabile si lipsite de probleme. Pana acum mi-am luat un Mac Mini si un Macbook Air. Urmeaza ca pe viitor sa imi iau si un Macbook Pro si sa imi inlocuiesc desktop PC-ul cu un iMac sau un Mac Pro.
    ---------------

For everyone else reading, if you don't understand what we're saying and/or you find it offensive please let us know. We can switch to English no problem
    Da, cum zici, cred ca este vreo 2 millioane de Romani in stainatate. Dar lucrezi cu niste progame cu mac? Ceva multi-media?

Newbie

Nu fac ceva anume. Doar lucruri normale zilnice. Uneori ma mai si joc dar rar pentru ca nu am mult timp. Pur si simplu totul merge fara probleme si imi place mult asta. Tot ce faceam pe PC, pe Mac fac mai usor.

Imi place cum uneori intru in niste discutii cu unii colegi despre PS3 vs. Xbox 360. Mie imi place PS3-ul meu. Am si PS2 si imi plac amandoua. Imi place mult conceptul pentru Home. Eu mai demult prin 2004 - 2005 jucam un joc pe PC se numea The Sims Online, iar Home este ceva foarte similar. Numai ca in Home nu am prieteni multi dar totusi imi place mult conceptul de comunitate online si imi place foarte mult grafica de la jocurile de playstation. Cand ajung acasa de la serviciu abia astept sa ma joc ceva

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Nu fac ceva anume. Doar lucruri normale zilnice. Uneori ma mai si joc dar rar pentru ca nu am mult timp. Pur si simplu totul merge fara probleme si imi place mult asta. Tot ce faceam pe PC, pe Mac fac mai usor.

Imi place cum uneori intru in niste discutii cu unii colegi despre PS3 vs. Xbox 360. Mie imi place PS3-ul meu. Am si PS2 si imi plac amandoua. Imi place mult conceptul pentru Home. Eu mai demult prin 2004 - 2005 jucam un joc pe PC se numea The Sims Online, iar Home este ceva foarte similar. Numai ca in Home nu am prieteni multi dar totusi imi place mult conceptul de comunitate online si imi place foarte mult grafica de la jocurile de playstation. Cand ajung acasa de la serviciu abia astept sa ma joc ceva
    Da, PS Home e fine. Mi-am laut si eu cate ceva de pe el. De fapt, e ca second life, mi se pare.

Newbie

E un fel de SecondLife numai ca are grafica mult mai buna. Multi copii pe acolo si cam multi care vorbesc urat.
    Oricum pe serverul european de Home nu prea te intelegi cu nimeni ca e plin de rusi, cehi si polonezi si nu intelegi nimic si nu te intelegi cu nimeni :-\ asa ca am preferat serverul pentru America de Nord.

Newbie

Salut ROMANE!
    Eram in trecere pe aici(cautam niste coduri pentru skinuri de gow3) si ti-am vazut threadul intamplator, asa ca am zis sa ma opresc si sa iti las un mesaj.
    Uite aici un site romanesc al consolistilor: www.consolegames.ro
    Te asteptam printre noi!
    Last edited by Klimp; 09-18-2010 at 23:14.

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    E un fel de SecondLife numai ca are grafica mult mai buna. Multi copii pe acolo si cam multi care vorbesc urat.
    Oricum pe serverul european de Home nu prea te intelegi cu nimeni ca e plin de rusi, cehi si polonezi si nu intelegi nimic si nu te intelegi cu nimeni :-\ asa ca am preferat serverul pentru America de Nord.
    Da, mai tin minte cand eram prin inceput chiar cand era zilele Beta adeverate, toti ar avut microfoane, acuma, nici una.

Quote Originally Posted by Klimp View Post
    Salut ROMANE!
    Eram in trecere pe aici(cautam niste coduri pentru skinuri de gow3) si ti-am vazut threadul intamplator, asa ca am zis sa ma opresc si sa iti las un mesaj.
    Uite aici un site romanesc al consolistilor: www.consolegames.ro
    Te asteptam printre noi!
    Nu mai spune! Din ce oras esti?

Newbie

Din Ploiesti

You Big Dummy!
    XLR8TOR's Avatar
    English please mofos!

PS3:

20. Dislikes Lebowski is confounded by the utter nonsense of this most disagreeable post
    Forum Sage

Necrobump just to say that?....

Veteran
    Shibby's Avatar
    Items LiverpoolUser name style
    Holy fucking thread revival.

While I'm here though, how are Romanian women so fucking beautiful? It's like they're a different species to the men, no offense lol, I'm sure you're very handsome .

Master Sage
    Lebowski's Avatar
    PSN ID
    I'll let you know.
    Quote Originally Posted by Shibby View Post
    Holy fucking thread revival.

While I'm here though, how are Romanian women so fucking beautiful? It's like they're a different species to the men, no offense lol, I'm sure you're very handsome .
    Why I'm flattered, Shibby. Making me blush here, teehee!

We have pretty hot women but they are gold diggers. If any of you go there, and hook up with one, never mention you're from North America lol.

Quote Originally Posted by BoyBettaKnow View Post
    Necrobump just to say that?....

I know, righ?! Trollin the interwebz history.

You Big Dummy!
    XLR8TOR's Avatar
    I was surprised that even in the middle of nowhere (halfway between Bucuresti and Galati) there were gorgeous women. Once they hit 40 or so they had babushkas and shawls though. Lol. I didn't tell them I was American, but I told them I was Canadian. They were definitely still looking for money!

PS3:

Forum Sage
    DeviousOne's Avatar
    PSN ID
    DeviousOnePSU
    Items NintendoFirefox LogoPSN LogoWii BlackPaper MarioWiiUGran Turismo 53DSPS3 Slim
    Romania here I come! OH YEAH!

~~~OLD SKOOL~~~

Elite Member
    TRF's Avatar
    I never realized you were Romanian, Tony. Just like this guy:

He was the Romanian Emperor after Augustus Caesar.
    Thanks to Kwesnoth for the sig!

TheCinemaJack Movie Reviews!

27. Likes Lebowski wishes they had posted this first.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks